Çevre Güvenliği

Havaalanı, enerji tesisleri vb. kritik tesislerin çevre güvenliği sensor çözümlerinde kullanılmakta olan CCTV, IR, PIR vb. klasik sensor sistemleri, ekonomik olmayan, işletmesi problemli, sürekli enerji beslemesi gerektiren kompleks yapılanmalar gerektirmektedir. Fiberoptik kablo tabanlı algılama sistemleri, akıllı algılama yazılımlarının desteği ile bilinen tüm sensorların yerini alabilecek yeni bir boyut kazanmıştır. Sonlandırmaya gerek duyulmadan, ucu açık fiberoptik sensor kablo ile kullanılan analizörler, insan gücü kullanımını olabilecek en alt seviyeye çekerek çevre güvenliği algılaması sağlayan ideal sistemler haline gelmiştir.

Bu sistemlerin sağladığı yetenekler genel olarak;

- 50.000 kilometreye kadar tek sistem üzerinden, ışık hızında algılama yapabilir.

- Arazide enerji ihtiyacı yoktur, arıza yapmaz, bakım gerektirmez.

- Sensor fiber kablo ile aynı anda ve aynı sorgulayıcı ile hem toprak altından, hem fens üzerinden algılama yapabilir. Tel örgüye yaklaşmaları 10 metreden algılar.

- Kablonun sabitlendiği alanda, kablonun her iki tarafındaki 10 metrelik alanlarda yaya hareketlerini; 40 metreye kadar alanlarda araç hareketlerini algılar.

- Kablo herhangi bir noktasından kopartılsa bile, kopan noktaya kadar algılamaya devam eder, ek yapıldığında eski haline döner.

- Tesis edilmesi çok kolay, tespit edilmesi çok zor bir sensor sistemidir.

Turksens, algılama teknolojilerindeki en gelişmiş sitemleri takip ederek, güvenlik projelerinde çözüm ortaklarına en iyi ve ekonomik çözümler sunar.